ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU DOT. ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU DOT. ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY.
Ponad 40% dzieci w Polsce do 2. r.ż. korzysta z tabletów i smartfonów i aż 84% 5 i 6-latków.
Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami kampanii „Mama, tata, tablet”, której celem jest edukacja w obszarze rozważnego korzystania przez dzieci z technologii mobilnych. Więcej informacji na:
Drogi Rodzicu!
Wejdź i sprawdź jaki wpływ ma na Twoje Dziecko migający ekran tabletu, smartfona czy komputera. Planując i kupując prezent zastanów się , czy tablet jest naprawdę tym , czego dziecko potrzebuje najbardziej. A jeśli już go ma , to jak powinno z niego korzystać i jakie aplikacje są dla niego odpowiednie.
Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju.
Celem kampanii #EUChooseSafeFood jest pomoc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji. Kampania o zasięgu unijnym umożliwia konsumentom łatwy dostęp do praktycznych informacji przydatnych podczas kupowania i spożywania żywności – od pomocy przy czytaniu etykiet i informacji na temat substancji dodatkowych, do wskazówek na temat przygotowania i przechowywania produktów spożywczych. 10 sierpnia rozpoczął się drugi rok kampanii, w którym poruszany jest szereg nowych tematów interesujących konsumentów - takich jak suplementy diety, alergeny czy nowa żywność.
GIS i EFSA kontynuują swoją misję wspierania Europejczyków w podejmowaniu świadomych decyzji żywieniowych, przedłużając projekt #EUChooseSafeFood o kolejny rok i wyjaśniając istotną rolę, jaką w bezpieczeństwie żywności odgrywa nauka i naukowcy.
Pan Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny wz. z satysfakcją przyjmuje i promuje kontynuację kampanii w Polsce:
Kampania jest adresowana głównie do Europejczyków między 25 a 45 rokiem życia i stara się objaśnić rolę EFSA w kształtowaniu europejskiego prawodawstwa, które chroni konsumentów i cały łańcuch żywności.
Tel.: +39 0521 036 149
E-mail: press@efsa.europa.eu
Aleksandra Gąsowska
24/7Communication
aleksandra.gasowska@247.com.pl
+48 733 202 653
EFSA to europejski urząd powołany do życia przez Unię Europejską, działający niezależnie od unijnego prawodawstwa i instytucji wykonawczych (Komisja, Rada, Parlament) oraz krajów członkowskich UE.
Agencja powstała w 2002 r. w odpowiedzi na szereg kryzysów żywnościowych w końcówce lat 90. Występuje w roli naukowego ciała doradczego i wspiera komunikację w obszarze zagrożeń związanych z łańcuchem żywności. Urząd powstał zgodnie z przepisami unijnymi określonymi w ogólnym prawie żywnościowym (rozporządzenie (WE) nr 178/2002).
Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) to centralny urząd administracji rządowej obsługujący Głównego Inspektora Sanitarnego. Główny Inspektor Sanitarny ustala ogólne kierunki działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz koordynuje i nadzoruje ich działalność. Dotyczy to m.in. bezpieczeństwa żywności. GIS nadzoruje i kreuje działania mające na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Zadaniem urzędu jest minimalizowanie skutków zdarzeń niekorzystnie wpływających na życie obywateli m.in. poprzez informowanie, aktywizowanie i edukowanie.
Wojewódzka
Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona”
Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę).
Arkusz_edukacyjny_dla_ucznia_(1).pdf
Stop_wirusom_prezentacja_multimedialna(1).pptx
Koordynator do spraw dostępności w Przedszkolu Miejskim nr 18 w Sosnowcu
Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 oraz art.59 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz. U. z 2020r. poz. 1062) w Przedszkolu Miejskim nr 18 w Sosnowcu wyznaczony został Koordynator do spraw dostępności -
Pani Ewa Skatuła
tel. 32 291 35 78
email: p18@sosnowiec.edu.pl
Dnia 28 listopada w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Po raz pierwszy w historii Kapituły certyfikaty przyznawano placówkom przedszkolnym.
W gali uczestniczyli dyrektor i koordynator projektu w osobach:
Magdalena Federowicz- dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 18 w Sosnowcu
Urszula Lorencka – koordynator projektu
Z rąk pełnomocnika Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej Przewodniczącej Kapituły Krajowej Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promujących Zdrowie Panie odebrały honorowe certyfikaty, wpisując się tym samym do Krajowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkół dla Zdrowia w Europie na okres 5 lat.
To wyróżnienie nakłada na placówki ogromną odpowiedzialność koncentracji na zdrowiu jako dobrostanie, jego umacnianiu i doskonaleniu oraz uświadamianiu społeczeństwu, że zdrowie jest środkiem, a nie celem, dla dobrego i twórczego życia.
Zdjęcia z wręczenia Certyfikatu znajdują się w zakładce "Album fotograficzny"
Powered by aSc EduPage