DRODZY RODZICE,
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZASADAMI FUNKCJONOWANIA I WYŁANIANIA PROJEKTÓW DO PRZEDSZKOLNEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO.
DRODZY RODZICE,
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZASADAMI FUNKCJONOWANIA I WYŁANIANIA PROJEKTÓW DO PRZEDSZKOLNEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO.
Jak wychować dziecko, by radziło sobie w życiu?
Każdy rodzic chce, by jego dziecko było w życiu szczęśliwe. Warto mieć świadomość, że jako rodzice w dużym stopniu możemy się do tego przyczynić i całą tę piękną przygodę rozpocząć od pierwszych chwil życia naszego dziecka.
ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA STRONY: http://akademiarodziny.wzp.pl - zakładki:
KAMPANIA
"BLISKO TELEFONU - DALEKO OD DZIECKA"
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.
W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych min podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl
Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:
dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,
dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,
jak ograniczać ten czas przy dziecku,
jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.
Dołączamy także link do komunikatów na profilach społecznościowych z możliwością udostepnienia: https://www.facebook.com/DajemyDzieciomSile/posts/pfbid0rb95QBvWrZZYb6CekjnC9UHoUeJqsZDa2une2MxR6brdoVqm3ZfMNy3TTcfanCERl
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU DOTYCZĄCEGO ROLI AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ W PRAWIDŁOWYM ROZWOJU DZIECKA .
https://blizejprzedszkola.pl/wpis-16770,aktywnosc-ruchowa-dziecka-w-wieku
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PREZENTACJĄ DOTYCZĄCĄ "EFEKTYWNYCH METOD UCZENIA SIĘ JEZYKÓW OBCYCH"
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU DOT. ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY.
TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI Z POLSKI I UKRAINY
Ponad 40% dzieci w Polsce do 2. r.ż. korzysta z tabletów i smartfonów i aż 84% 5 i 6-latków.
Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami kampanii „Mama, tata, tablet”, której celem jest edukacja w obszarze rozważnego korzystania przez dzieci z technologii mobilnych. Więcej informacji na:
Drogi Rodzicu!
Wejdź i sprawdź jaki wpływ ma na Twoje Dziecko migający ekran tabletu, smartfona czy komputera. Planując i kupując prezent zastanów się , czy tablet jest naprawdę tym , czego dziecko potrzebuje najbardziej. A jeśli już go ma , to jak powinno z niego korzystać i jakie aplikacje są dla niego odpowiednie.
Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju.
Celem kampanii #EUChooseSafeFood jest pomoc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji. Kampania o zasięgu unijnym umożliwia konsumentom łatwy dostęp do praktycznych informacji przydatnych podczas kupowania i spożywania żywności – od pomocy przy czytaniu etykiet i informacji na temat substancji dodatkowych, do wskazówek na temat przygotowania i przechowywania produktów spożywczych. 10 sierpnia rozpoczął się drugi rok kampanii, w którym poruszany jest szereg nowych tematów interesujących konsumentów - takich jak suplementy diety, alergeny czy nowa żywność.
GIS i EFSA kontynuują swoją misję wspierania Europejczyków w podejmowaniu świadomych decyzji żywieniowych, przedłużając projekt #EUChooseSafeFood o kolejny rok i wyjaśniając istotną rolę, jaką w bezpieczeństwie żywności odgrywa nauka i naukowcy.
Pan Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny wz. z satysfakcją przyjmuje i promuje kontynuację kampanii w Polsce:
Kampania jest adresowana głównie do Europejczyków między 25 a 45 rokiem życia i stara się objaśnić rolę EFSA w kształtowaniu europejskiego prawodawstwa, które chroni konsumentów i cały łańcuch żywności.
Tel.: +39 0521 036 149
E-mail: press@efsa.europa.eu
Aleksandra Gąsowska
24/7Communication
aleksandra.gasowska@247.com.pl
+48 733 202 653
EFSA to europejski urząd powołany do życia przez Unię Europejską, działający niezależnie od unijnego prawodawstwa i instytucji wykonawczych (Komisja, Rada, Parlament) oraz krajów członkowskich UE.
Agencja powstała w 2002 r. w odpowiedzi na szereg kryzysów żywnościowych w końcówce lat 90. Występuje w roli naukowego ciała doradczego i wspiera komunikację w obszarze zagrożeń związanych z łańcuchem żywności. Urząd powstał zgodnie z przepisami unijnymi określonymi w ogólnym prawie żywnościowym (rozporządzenie (WE) nr 178/2002).
Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) to centralny urząd administracji rządowej obsługujący Głównego Inspektora Sanitarnego. Główny Inspektor Sanitarny ustala ogólne kierunki działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz koordynuje i nadzoruje ich działalność. Dotyczy to m.in. bezpieczeństwa żywności. GIS nadzoruje i kreuje działania mające na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Zadaniem urzędu jest minimalizowanie skutków zdarzeń niekorzystnie wpływających na życie obywateli m.in. poprzez informowanie, aktywizowanie i edukowanie.
Wojewódzka
Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona”
Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę).
Arkusz_edukacyjny_dla_ucznia_(1).pdf
Stop_wirusom_prezentacja_multimedialna(1).pptx
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z BROSZURĄ
" DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI"
Koordynator do spraw dostępności w Przedszkolu Miejskim nr 18 w Sosnowcu
Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 oraz art.59 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz. U. z 2020r. poz. 1062) w Przedszkolu Miejskim nr 18 w Sosnowcu wyznaczony został Koordynator do spraw dostępności -
Pani Ewa Skatuła
tel. 32 291 35 78
email: p18@sosnowiec.edu.pl
Dnia 28 listopada w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Po raz pierwszy w historii Kapituły certyfikaty przyznawano placówkom przedszkolnym.
W gali uczestniczyli dyrektor i koordynator projektu w osobach:
Magdalena Federowicz- dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 18 w Sosnowcu
Urszula Lorencka – koordynator projektu
Z rąk pełnomocnika Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej Przewodniczącej Kapituły Krajowej Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promujących Zdrowie Panie odebrały honorowe certyfikaty, wpisując się tym samym do Krajowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkół dla Zdrowia w Europie na okres 5 lat.
To wyróżnienie nakłada na placówki ogromną odpowiedzialność koncentracji na zdrowiu jako dobrostanie, jego umacnianiu i doskonaleniu oraz uświadamianiu społeczeństwu, że zdrowie jest środkiem, a nie celem, dla dobrego i twórczego życia.
Zdjęcia z wręczenia Certyfikatu znajdują się w zakładce "Album fotograficzny"
Powered by aSc EduPage